Home High-Care-Center Environ Babor Jane-Iredale Reviderm Neoderma Ellipse Revosmooth Stenia-Sklep

Depilacja ELLIPSE

W przeciwieństwie do wielu zwykłych krótkotrwałych metod, które zazwyczaj jedynie kamuflują lub tymczasowo łagodzą dolegliwości skórne, system Ellipse oferuje sprawdzone klinicznie, długotrwałe rezultaty. Ellipse oferuje bezpieczne, skuteczne i długotrwałe zabiegi depilacji niepożądanego owłosienia, których skuteczność została klinicznie dowiedziona.

Na czym polegają zabiegi z użyciem Ellipse?
Aby osiągnąć trwałe lub permanentne rezultaty depilacji owłosienia, należy zniszczyć torebki włosowe, z których wyrastają pojedyncze włosy. Odpowiednio dostosowane pulsy promieni świetlnych przenikają górną warstwę skóry i są pochłaniane przez jedną z niewielu naturalnych substancji chemicznych w ciele człowieka - melaninę, która znajduje się w torebkach włosowych. Melanina zamienia promienie świetlne na energię cieplną. Ciepło to jest transmitowane do torebek włosowych, które są niszczone, co gwarantuje, że włosy w przyszłości nie będą przez nie produkowane. Zabieg jest skuteczny jedynie wtedy, gdy jest przeprowadzany na rosnących włosach, ponieważ są one ciągle połączone z torebkami włosowymi. Większość naszego owłosienia znajduje się w fazie spoczynku, co tłumaczy, dlaczego zazwyczaj jeden zabieg jest niewystarczający i potrzebne są kolejne. Włosy zawierają pigment (melaninę), która pochłania promienie świetlne i zamienia je w energię cieplną. Włosy transmitują ciepło do torebek włosowych, które są w ten sposób niszczone i pozbawiane możliwości produkowania nowych włosów. Ta technika jest nazywana "selektywną fototermolizą "(Selective Photothermolysis).

Fotoodmładzanie

Używane do tego celu jest silne światło o odpowiedniej długości fali , które pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowania włókien kolagenowych. Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczyńka, "pajączki", nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze. Całą powierzchnię twarzy naświetla się krótkimi impulsami światła, które odczuwane są jako chwilowe pieczenie. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, może być niewielkie złuszczanie naskórka. Dla uzyskania pełnego efektu zabiegi należy powtórzyć 2-5 razy w odstępach 3-4 tygodniowych. Zabiegi te stosowane są w każdym wieku - również u osób młodych w celach profilaktycznych. Równie często poddają się im panie jak i panowie. Jest to zabieg bezinwazyjny - bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu fotoodmładzania: ciąża, karmienie piersią, opalenizna (1 miesiąc) stosowanie kremu z retinolem (przestać używać przez 1 miesiąc przed zabiegiem,) leki światłouczulające (retinoidy,) zioła (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem), spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem).

Efekty fotoodmładzania:
Rozmiar: 29440 bajtów
Lekarze i specjaliści w dziedzinie kosmetyki na całym świecie zaufali Ellipse i stosują ten system przy wykonywaniu różnorodnych zabiegów:
- depilacja - usuwanie niepożądanego owłosienia z każdej części ciała
- zmiany naczyniowe - usuwanie lub redukcja naczyniaków płaskich, pajączki i innych zmian naczyniowych
- zmiany pigmentacyjne - usuwanie lub redukcja piegów, plam starczych i innych zmian pigmentacyjnych
- skóra zniszczona działaniem promieni słonecznych - usuwanie lub redukcja plam starczych, widocznych naczyń krwionośnych, rumieni rozsianych i nadmiernej pigmentacji, przy jednoczesnym wpływaniu na poprawienie się struktury skóry
- trądzik - redukcja trądziku w stanie zapalanym - najlepsze efekty są uzyskiwane, gdy skóra jest jednocześnie smarowana odpowiednim kremem lub żelem.